Hi Tech

Identifikimi zanor

 Ashtu si shumë teknologji të tjera, edhe ajo për identifikimin zanor, është përmirësuar me kalimin e viteve dhe duke u bërë tani e përdorshme në shumë drejtime. Softwer-i për identifikimin zanor i instaluar në një PC, lap top apo sitem SatNav, po shkon drejt perfeksionimit. Sistemet ruajnw në...

Avioni i parë me energji diellore, ose aventura më e madhe e shekullit të XXI

  Për të fluturuar, avionët shpenzojnë shumë karburant. Kohët e fundit dy zviceranë prezantuan në Zyrih prototipin e një avioni që fluturon me energji diellore. Për Bertrand Piccard kjo është aventura më e madhe e shekullit të 21-të, - avioni i parë me energji diellore, i cili mund të...

Publikoni video materiale në YouTube dhe përfitoni para

Në fund të vitit 2007 shërbimi YouTube ka nisur programin e partneritet YouTube (YouTube Partnership Program), një bashkëpunim i cili përdoruesve të popullarizuar të këtij shërbimi u mundëson të përfitojnë para me video materialet e tyre. Tani në taborin e këtij gjiganti të internetit kanë vendosur...

Telefoni i ri Samsung vjen në firmën e Armanit

Shtëpia e modës së Giorgio Armanit ka prezantuar një celular prej 700 eurosh, një aparat elegant i menduar për t'u kombinuar me krijimet e stilistit. Armani, i njohur për linjën e tij të veshjeve, ka bërë një shfaqje të shpejtë për lancimin e telefonit smart, që përdor një "software" për celularë...

Televizori 3d

      Që nga koha e filmit "Destinacioni Tokë" kanë kaluar gati 50 vjet, në të cilët teknologjia ka revolucionarizuar jetën e të gjithëve. Megjithëse 50 vjet më parë, filmi ishte 3 D dhe shihej në kinema me një palë syze speciale. Madje filmat e parë në 3D janë...

Zyrtarizohet marveshja midis yahoo dhe microsoft

Katër muaj pas marrëveshjes paraprake, "Yahoo" e "Microsoft" më në fund kanë arritur zyrtarisht të bien dakord rreth integrimit të makinës së kërkimit të Microsoft në faqet e kompanisë Yahoo. Drejtoresha ekzekutive e kompanisë "Yahoo", Carol Bartz dhe drejtor i "Microsofts", Steve Ballmer,...

"IPODI" ME I SHTRENJTE NE BOTE QE KUSHTONE 233 MIJE DOLLARE

Pajisja zyrtare më e shtrenjtë në botë "iPod Touch" kushton 233.000 dollarë, në një kohë kur ajo është e dekoruar me 170 gramë ari dhe një larmi diamantesh. Pasi javën e kaluar e ka paraqitur pajisjen "iPhone 3GS" të dekoruar me diamante dhe me nje çmim prej më shume se tre milionë dollarësh, kësaj...

Reklama

www.elbasan-city.tk

www.elbasan-city.tk Nje web site informativ qe mudeson shikuesit tane  Nje Informim Sa me te Plot ''Mirsevini Ne web site ton''