Ngjarjet e dites

Tirana rigjen fitoren

Tirana rigjen fitoren Shekulli Online | 21/12/2009 | Sport | 0 KOMENTE | SHARE | - + [ posto kete artikull ne faqet me poshte ] del.icio.us blinklist digg Facebook Furl ma.gnolia Newsvine Pownce reddit ...

Fqinjët, pa viza në BE. Si e komentuan BBC, DW, VOA

Si u paraqit lajmi i liberalizimit te vizave per Maqedonine, Serbine dhe Malin e Zi ne disa media nderkombetare qe kane fokusim ne Ballkan dhe dege ne gjuhen shqipe. 1 - Radio gjermane DEUTCHE WELLE Serbë, malazezë e maqedonas pa viza në BE Disa donin ta shijonin lirinë e lëvizjes qysh në ditën...

Rama padit S.Berishën: Shpifje dhe fyerje për shkak të detyrës

TIRANË- Kreu i PS-së, Edi Rama, njëherësh kryetar i bashkisë së kryeqytetit i është drejtuar Prokurorisë së Përgjithshme me një padi ndaj Sali Berishës për shpifje dhe fyerje për shkak të detyrës. Pas valës së fjalimeve fyese në adresë të tij dhe familjes, Rama ka kërkuar nga Prokurorja e...

Ronaldo: Më mungon jeta e United

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, thotë se atij i mungon jeta në Manchester United. Një pjesë e zemrës së tij gjithmonë do të mbetet në Old Trafford, ka thënë anësori portugez. "Ajo çfarë njerëzit mendojnë për mua janë opinione të tyre, por vërtet më mungon Manchesteri . Kam luajtur atje për...

Kamza, dy javë me ndërprerje energjie

Banorët e Kamzës prej më shumë së dy javësh kanë shkëputje të vazhdueshme energjike. Ata janë shprehur se janë ankuar për këtë problem dhe përgjigjja që kanë marë është se shkëputjet janë të përkohshme për shkak të disa punimeve në rrjet. Megjithatë, banorët theksojnë se mungesa e dritave u ka...

Shkodër/ Deputetët e PS, homazhe për Lekë çukajn

Deputetë të Partisë Socialiste kanë zhvilluar sot homazhe në familjen ish-deputetit të PS-së, Lekë çukaj në Shkodër. Gramoz Ruçi, Arben Malaj dhe Ermelinda Meksi kanë zhvilluar homazhe dhe kanë vlerësuar lart figurën e ish-deputetit çukaj. Lekë çukaj humbi jetën dy ditë më parë si pasojë e një...

Rama: Vendimi i Berishës për biznesin e vogël, asnjë lehtësim

Kreu i bashkisë së Tiranës,Edi Rama në takimin e bashkiakëve socialistë duke folur për vendimin e djeshëm të kryeministrit Berisha se bizneset me xhiro vjetore deri në 8 milionë lekë do klasifikohen biznes i vogël tha se ky vendim nuk sjell asnjë lehtësim. "Nuk ka lehtësim, por zbrapsje të Sali...

Mancini: City do t'ia kalojë United

Menaxheri i ri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, thotë se ai mund të ndihmojë klubin të marrë shkëlqimin e rivalit lokal, Manchester United. Mancini është i mësuar të punojë në situata të nxehta dhe është i bindur se mund të lërë prapa menaxherin e United, Alex Ferguson. "Manchesteri është...

A/H1N1, nis sot vaksinimi

Sot nis vaksinimi për të gjitha ata persona që duan të bëjnë vaksinën kundër gripit të derrit. Megjithatë grupet që do të kenë prioritete janë fëmijët, të rinjtë dhe të rriturit e sëmurë kronikë. Gjithashtu ndër të parët do vaksionehen edhe mjekët së bashku me punonjësit e spitaleve. Vaksina nuk...

Berat, grabitet me dhunë kambisti

Grabitet me dhunë kambisti Besim Guri në Berat. 40-vjeçari u plagos nga grabitësit e më pas u fut në makinën e tij. Guri u gjet nga disa tregtarë. Ai ndodhet në spital jashtë rrezikut për jetën. Kambistit i kanë grabitur një shumë të konsiderueshme parash
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Cudite E Javes

Krater në Letoni, dyshime nëse është meteor apo sajesë

 Janë hedhur hipotezat se një meteor ka shkaktuar një gropë disa metra të gjerë por shkencëtarët shprehen skeptikë rreth ndikimit të tij mbi krijimin e kraterit në veri të Letonisë ditën e hënë. Andris Karpoviks, student në Univeristetin e Letonisë tha se "Krateri duket sikur është hapur me...

Binjakët siamezë, Peru, mjekët s'ndajnë dot bebet, kanë një zemër

 Binjakët siamezë, Peru, mjekët s'ndajnë dot bebet, kanë një zemër Mjekët peruanë kanë deklaruar së fundmi se mund të jetë e pamundur të ndahen dy binjaket e lindura në spitalin e Lima-s pesë ditë më parë, pasi ato ndajnë të dyja vetëm një zemër. Doktorët kanë nën mbikqyrje të vazhdueshme dy...

Alo, policia, më kanë vjedhur marihuanën

Disa njerëz me të vërtetë nuk dinë çfarë është mirë, e çfarë jo, çfarë guxon të bëhet, e çfarë jo. Një shembull i mirë për këtë është një grua nga shteti amerikan Michigan e cila brenda momentit është kthyer nga viktima në fajtore.       Siç raporton policia, gruaja 54...

Mamaja më e vogël në botë, pret fëmijën e tretë

Ajo që njihet si "mamaja më e vogël në botë" është prapë shtatzanë! Mjekët e kishin paralajmëruar se një shtatzani tjetër do ta vriste atë, por Stacey Herald, 35 vjeç, e riprovoi, - thotë tabloidi anglez The Sun.       Doktorët e kanë nën mbikqyrje Stejsin në Kentaki të...

SHBA/ Shpëton për mrekulli nga treni i drejtuar nga... nje femer

Një grua e dehur i ka shpëtuar vdekjes për mrekulli në Boston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pamjet amatore (te publikuara edhe ne internet) të një stacioni treni tregojnë se si gruaja në gjendje jo normale, teksa eshte perkulur per te shikuar nese po vinte treni, ka rene mbi shina, teksa...

Efekti prej bojës se flokëve, shpërfytyrohet 15-vjeçarja

Vjen edhe rasti i tretë brenda pak javësh, ndonëse këtë radhë duket se gjithçka ka marrë përmasa shumë te rënda. Pas historisë së Zoe Vernon, shpërfytyruar nga boja e flokëve dhe asaj të Rachel Bulmer, që pasi u bë brune u gjet e transformuar në fytyrë, ja ku vjen Abigail Colbourne. Pikërisht bëhet...