Ngjarjet e dites

Eksploziv një shtylle të tensionit të lartë në Prezë

Eksploziv një shtylle të tensionit të lartë në fshatin Prezë të Tiranës. Për pasojë një krah i shtyllës së tensionit të lartë 22 kilovolt është dëmtuar plotësisht . Shtylla furnizon me energji Elbasanin. Në vendngjarje kanë mbërritur forca të policisë, antiterrorit dhe punonjës të KESH-it. Kanë...

Aksident tragjik ne Kruje, vdes ish deputeti i PS-se

Nje aksident tragjik ne aksin rrugor Kruje-Nikel i ka marre jeten ish deputetit te PS-se, Leke Cukaj dhe shtetasit Hasan Guci.(UPDATE) Kater persona udhetonin ne te dy mjetet, qe te dy tip Mercedes-Benz, njeri me TR 8959 A dhe tjetri SH  0252 E. Nga perplasja e forte dy persona, ish deputeti...

Vdes aktorja Brittany Murphy

Shuhet pas nje ataku kardiak ne moshen 32 vjecare ne Los Angeles aktorja Britany Murphy. Aktorja u mberthye nga nje atak kardiak rreth ores 8 te mbremjes, kur edhe nje telefonate e kryer prej shtepise se saj ka njoftuar urgjencen. Por pas mberritjes ne spital doktoret amerikane konstatuan se...

John Terry perfshihet ne skandal

Nuk ka paqe per John Terry ne Angli, pas skandalit te babait te tij tashme eshte vete mbrojtesi i Chelsea qe perfshihet ne nje miniskandal. Paguhet rreth 180 mije euro ne jave, por mesa duket keto para nuk i mjaftojne kapitenit te bluve te Londres i cili ben pune te dyte per te rritur te...

Mesi "rremben" gjithcka brenda nje viti

Nje vit te tille, Lionel Messi as mund ta kishte enderruar. Sulmuesi argjentinas i Barcelones ka fituar gjithcka qe mund te fitohet ne nje vit dhe rekordin e tij do jete shume e veshtire qe ta thyejne lojtare te tjere ne te ardhmen. Me Kupen e Botes te fituar te shtunen, Barcelona siguroi...

Vjosa nis permbytjet

Niveli i Vojses u rrit ndjeshem ne qytetin e Permetit duke lajmeruar permbytje ne zonen fushore te Fierit dhe Vlores. 12 ore pas permbytjeve ne Permet, niveli i lumit Vjosa u rrit ndjeshem edhe ne Fier dhe ne zonen e Ures se Mifolit mbi 23 banesa u zhyten nen uje. Niveli mberriti deri...

Tafaj: Punë intensive për përgjigjet e pyetësorit të BE

 Punë intensive për përgjigjet e pyetsorit të BE-së, kjo ka qenë kërkesa që Ministri i Arsimit dhe Shkencës Myqerem Tafaj që i drejtoi stafit të tij gjatë një takimi të zhvilluar në ministri. Tafaj ju komunikoi mënyrën se si MASH do të përmbushë dy kapituj nga pyetësori i BE-së.  Ai...

Ekspozitë me fushatat më të mira për mbrojtjen e mjedisit

 Ndryshimet klimatike, impakti njerëzor dhe sfida kreative, kjo ka qenë tema e ekspozitës së fushatave më të mira publicitare botërore me tema ambientaliste dhe sociale të prezantuar në Muzeun Historik Kombëtar. I pranishëm në çeljen e kësaj ekspozite për mjedisin ishte edhe zevëndës ministri...

Berisha: Suksesi biznesit, shembull i shmangies së krizës

 Nga ambientet e “City Park”, qendra më e re tregtare dhe argëtuese në Tiranë, kryeministri Berisha ka përcjellë dhe një herë mesazhin se investime të këtyre përmasave garantohen falë reformave të thella dhe politikave fiskale të ndërmarra nga qeveria. Në ceremoninë e inagurimit të kësaj...

Dule, akuza Ramës: PS nuk mbrojti votat tona

 Kryetari i Partiesë Bashkimi për të Drejtat e Njeriut ka akuzuar aleatët socialistë për vjedhje të votave në zgjedhjet e 28 qershorit. Gjatë kongresit të jashtëzakonshme të thirrur këtë të shtunë, ku i ftuar ishte dhe kryesocialisti Rama, Dule i ka kërkuar këtij të fundit të japë shpjegim mbi...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Cudite E Javes

Krater në Letoni, dyshime nëse është meteor apo sajesë

 Janë hedhur hipotezat se një meteor ka shkaktuar një gropë disa metra të gjerë por shkencëtarët shprehen skeptikë rreth ndikimit të tij mbi krijimin e kraterit në veri të Letonisë ditën e hënë. Andris Karpoviks, student në Univeristetin e Letonisë tha se "Krateri duket sikur është hapur me...

Binjakët siamezë, Peru, mjekët s'ndajnë dot bebet, kanë një zemër

 Binjakët siamezë, Peru, mjekët s'ndajnë dot bebet, kanë një zemër Mjekët peruanë kanë deklaruar së fundmi se mund të jetë e pamundur të ndahen dy binjaket e lindura në spitalin e Lima-s pesë ditë më parë, pasi ato ndajnë të dyja vetëm një zemër. Doktorët kanë nën mbikqyrje të vazhdueshme dy...

Alo, policia, më kanë vjedhur marihuanën

Disa njerëz me të vërtetë nuk dinë çfarë është mirë, e çfarë jo, çfarë guxon të bëhet, e çfarë jo. Një shembull i mirë për këtë është një grua nga shteti amerikan Michigan e cila brenda momentit është kthyer nga viktima në fajtore.       Siç raporton policia, gruaja 54...

Mamaja më e vogël në botë, pret fëmijën e tretë

Ajo që njihet si "mamaja më e vogël në botë" është prapë shtatzanë! Mjekët e kishin paralajmëruar se një shtatzani tjetër do ta vriste atë, por Stacey Herald, 35 vjeç, e riprovoi, - thotë tabloidi anglez The Sun.       Doktorët e kanë nën mbikqyrje Stejsin në Kentaki të...

SHBA/ Shpëton për mrekulli nga treni i drejtuar nga... nje femer

Një grua e dehur i ka shpëtuar vdekjes për mrekulli në Boston të Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Pamjet amatore (te publikuara edhe ne internet) të një stacioni treni tregojnë se si gruaja në gjendje jo normale, teksa eshte perkulur per te shikuar nese po vinte treni, ka rene mbi shina, teksa...

Efekti prej bojës se flokëve, shpërfytyrohet 15-vjeçarja

Vjen edhe rasti i tretë brenda pak javësh, ndonëse këtë radhë duket se gjithçka ka marrë përmasa shumë te rënda. Pas historisë së Zoe Vernon, shpërfytyruar nga boja e flokëve dhe asaj të Rachel Bulmer, që pasi u bë brune u gjet e transformuar në fytyrë, ja ku vjen Abigail Colbourne. Pikërisht bëhet...