Hstori Dashurie

Histori Dashurie

21/12/2009 16:07
 ...Keshtu dore per dore arritem tek stacioni i autobuzit.Une escja gjithnje e me ngadale,doja te arrija sa me vone ne pike-ndarje.E dija se ishte e paevitueshme por njekohesisht deshiroja me gjithe shpirt te mbaja doren time shtrenguar me tenden edhe pese minuta me shume.My almost lover :(.Ne...

Historia E Nje Vajze

21/12/2009 16:06
 E desha një djalë sa sbon. Para ni viti patem fillu lidhjen.Per nje koh shum tshkurt te ai figuroj dashuria qe e ndjente per mu.Kalun 5 muj,6 te ai veq sa rritej dashuria e te un e kunderta ndodhte,nuk ndjesha kurgjo per to.Mas ni kohe e pash qe smuj me dasht edhe u desh me lon.Ni dit kur...

Per Dashurine

21/12/2009 16:05
 PER DASHURIN. _____________ IKA PER MOS TU KTHYER ME KURR IKA PA THENE AS NJE FJAL IKA SE BASHKU ME ENDREN DESHIRAT E MIA TE CILAT MA BENIN ZEMREN MAL IKA PA I THENE LAMTUMIR AS KUJT  PO TANI MBI SHPIRTIN TIM MBIZOTERON  ENDE DESHIRA QE ME PAR KISHTE  FILLUAR TE AGONTE NE...

Histori Italiane

21/12/2009 16:04
 "Avrei voluto che ogni impronta restasse iscitta sul mio corpo,che ogni carezza impedisse alla putrefazione di impadronirsi di te.Lottavo contro l'impossibile.Ero vinta perchè tu eri vinto,ma tu igoravi la tua disfata"(Anne Philipe,Le temps d'un soupir) Credo di scriverle una lettera...

Histori E trishtuar

21/12/2009 16:03
 Pashe lotet ne fytyren e saj te mplakur dhe per nje adoleshente te coroditur si puna ime ne ate kohe lotet e nje plake per nje dashuri qe e kishte jetuar reth 50 vjet me pare ishin nje cudi e madhe.Arrija ta imagjinoja por nuk mund ta kuptoja plotesisht.Si mund te dashuroje njeriu aq fort e...

Histori dashurie

21/12/2009 16:00
 Nuk Doja te qaja ma fshihu lotin qe zbriste lere,mazuri gojen te mos flisja ,Mos me tha ne serisht do te takohemi,qesh dhe une buzeqesha . E shikoja tek largohej dhe me pershendeste me dore une nuk kisha force ta pershendesja . Zemra ulerinte dhe thoshte , -mos e ler te iki ai po iken mos e...

Perfytyrimi i dashurise

21/12/2009 15:59
 Dashuria eshte nje ndjenje aq e bukur sa aq dhe e dhimbshme, seshte hera e pare qe kam ndjere dicka te tille dhe jam lenduar por kam menduar se u bera me e forte te perballoj perplasjet me dallget e jetes por mesa shoh perfundoj ne nje pike, eshte shume veshtire te gjesh nje njeri te mire ku...

Dite vjeshte...... dhimbja ime

21/12/2009 15:57
Nje rruge e shkrete.... shume gjethe te vyshkura shtruar si nje qilim vjeshtor plot trishtim nje ere e thate me perplaset fytyres shume ftohtesi me sjell Ne kete dite Tetori dicka ndodhi... Se ndjej egersine e natyres pasi.. skutat e shpirtit tim jane ndezur si vullkane te shumte, ku llava si nje...

Histori Dashurie!

21/12/2009 15:55
 Djali: Zemer, duhet te bisedojme. Vajza: Agon, cka deshiron te thuash. Djali: Ka ndodhur dicka... Vajza: Cka? Cka nuk eshte ne rregull? A eshte dicka e keqe? Djali: Nuk dua te te lendoj zemer. Vajza: *Mendon* o Zot, shpresoj te mos me ler...une dua aq shume. Djali: Zemer, a je...

NJE VAJZE SHTATZANE DIKUR BRAKTISA

21/12/2009 15:52
  - Në poret e trupit më digjet si zjarr, Ndjenja e shpirtit të shkrumbuar. Gjinjtë më lotojnë si sytë e drerit të sapovrarë, Trupi yt nën kërthizë më rritet, Mitrën pushtove me gjak te bardhë, E rritet, rritet ne pafajsine e mëkatit.-  Bërtite qetësisht atë natë, Me trup të rënduar nga...