Poezi

Lypsi

20/12/2009 14:21
 Kur dikush ka dhimbje Dhe ndihet i vetmuar. Dua ta ndihmoj Mos të jetë i stresuar. Unë rugës kaloj Ty të shih të rskapitur e të mjerë Me dhimbesësh aq shumë Sa më shkakton vrerë. Natën gjumi s’më mer Më shfaqet me dorë të zgjatur. Je i pastër në vetëmi Me lot në sy. Dëshiron një...

Me mungon

20/12/2009 14:20
 Me mungojne fjalet e tua Me mungon fjala te dua Me mungon buzeqeshja jote Qe ishte me e bukura e kesaj bote Me thoje me gjithe shpirt te dua Por une kisha frike se mos luaje me mua Dhe vazhdoje pa pushim “TE DUA SHPIRTI IM”.

A ishte miqesi?

20/12/2009 14:20
 Se plagose nje zemer te vrare nuk tu be fare vone, Qullose dy sy qe sapo ishin thare duke I dhene fund shoqerise tone. Ne ishim me shume se shoqe, ti e di, por sa shpejt e fshive kete mendim… Sa shpejt tentove me nje te ri? A nuk gjete tjeter, po yllin tim? Thoje se nuk ishte per mua- dhe e...

Zemer e vrare

20/12/2009 14:19
 DIKUR.. Besova dikur tek nje njeri Enderrova te kisha nje dashuri Te dua ..ishte qdo qe deshiroja Nga dikush ta degjoja.. Jeta ka vetem nje drejtim Nese di ta ndjekesh ..lumturine ke shperblim. Tani.. Dua te them vetem diqka Per ate qe shpirt nuk ka Ndjenjat e te cilit s’ekzistojne Qe dine...

Trendafili i kuq

20/12/2009 14:18
 Si duhet te kujdesem per ty e dashur nuk di, por po te rrefehem ta dish c’mendoj per ty. Mes shoqeve ti dallon arome e madhshti plote, ngjyre e kuqe te larteson se dashuri thote. Eshte ngjyre gjaku qe per ne, do te thote jete, dhe kur te ze meraku prape me ty lidhet. Dashuria per...

Dija - Nje engjull

20/12/2009 14:18
 Nje engjull qe kisha zbritur nga qijelli per ty isha un, fjalet e tua te embla nuk mungonin kurr. Me ty isha e lumtur vertet, nga ajo dashuri diqka per mu ka nbet, jan kujtimet qe qdo her me shtyn tet kerkoj, por ti nga rrethi im je tret. Edhe pse un nuk po te shoh zemra me thot se ti nje...

Dua te jam me ty

20/12/2009 14:17
 Kurre nuk kam menduar ne jete se ti dot behesh dashurija ime e vertet. Emrin tend therras cdo nat cdo her lutem ty te kem fat nje ere e fresket drejt teje me shtyn sa her te shoh un veten time me nuk po e njoh ndoshta shum shpejt do ta gjesh tjetren sikur te mundesha ta ta thoja te...

Enderr e nje vajze

20/12/2009 14:17
 Një zemer vajze, ish plot dashuri Gjithë këtë dashuri e tregonte në sy Sa keq , që keta sy kurre nuk u panë Dhe gjithë kjo dashuri , ende si e vrar. Një lot i nje vajze, kish filluar rrugetimin Spo e kuptonin , ku e kish mbarimin As që se kuptonin pse vall ky lot lotoi Djalin qe ajo deshi,...

Takimi i pare

20/12/2009 14:16
Kur te pash heren e par mendova? Sikur te njihja me teper shum do doja. Se ndryshoje nga tjeret nuk me dukej, thoja me veti pas pak kohesh do zhdukesh. Por kur e pash se ty te kisha perballe, trupi im filloj te dridhet nuk e ndieja veten te gjall. Me mua q’po ndodh pyesja veten? sikur dikush t’me...

Jeta

20/12/2009 14:14
 Sa bukur eshte te jesh i lumtur ku jeta te ,te dhurorj befasira mos te kesh sherre, mos te kesh xhelozira ku ne zemer te thumbon inati dhe ne shpirt ndihesh si i pa fati ti ecen si ndonje endacak ,ku nata te zen sa andej ketej, ku shiu thahet ne trupin tend dhe ti aspak se veren me canten ne...
1 | 2 >>