Aforizma Dashurie

10/01/2010 02:10

 Buzqeshja e njerzve qe do mund te trremb çdo lot e frik.


Veç ne krahet e nenes rrahjet e zemres gjejn ritmin e duhur.

Ai qe te perbuz, dhe qesh pas shpines tende, esht thjesht dikush duke uleritur trishtimin e tij nen hijen e nje maske.


Duani armiqtë tuaj, sepse ata iu bëjnë me dije për gabimet tuaja.
B. Franklin
Efekti më i keq që e shoqëron dëshirën e fortë, është temperamenti vrullshëm, hidhërimi dhe mllefi. M.Scott Peck

Ruaju nga zemërimi i njeriut të durueshëm.
J.Dryde-.
 
-Endrra tona ndoshta mund te jene diku aty,bashke me perendimin.
Ndosha kurre nuk do i arrijme,por askush nuk mundet tna marre te drejten ti shikojme nga larg.

-
Per femijte humbja e prinderve mund te jete e kaluara qe fshihet,por per prinderit vdekja e femijve eshte e ardhmja qe fshihet.

-
 Ne qofte se do te ndihesh mire per 1 moment,hakmerru.
Ne qofte se do te ndihesh mire per gjithe jeten, fal.

Karriera e nje Star, fillon kur nuk e zejne sutienat,dhe mbaron kur nuk e zen fustani i saj.

Armiqt me te keqije jane ato qe te shfaqen me masken e shokve.

-The qe jam e tejdukshme,dhe kollaj harrohem.
Perse athere me perdor mua,te tregosh te tjerve se kush je ti;!