Aforizma per te qeshur :)

10/01/2010 01:37

 Disa aq shume shesin mend, sa qe nje dite do mbesin pa to!!! 


Te pamerituarit po lavderohen ndersa te merituarit po duartrokasin... 

Cdo te benin gazetaret prej vicave, derisa mizen e bejne buall... 

Duke permendur shume peremrin UNE, i shkreti harroi si e kishte emrin!!! 

Ne hall me koken... Po u mbush e rendon trupin, po mbet boshe e merr era.. 

Duaje armikun tend - kjo do ti cmende fare 

Nese nuk mundesh te gjesh zgjidhjen, gjej nje problem tjeter. 

Nese ke fat, shko perpara… Nese ke para, merr nje makine. 

Nese gabimet te mesojne, atehere kam nje dituri te jashtezakonshme. 

Nese perdorni sapun, me pas lajini mire duart tuaja. 

Mos u perpiq te mesosh nje derr te kendoje. Humb kohen tende, dhe shqeteson derrin. 

Mos gerhit ne mbledhje. Mendo pak edhe per tjetrin perbri qe perpiqet te fleje. 

Mos i prisni te gjitha nga policia. Vrituni dhe vete. 

Kur isha I vogel me thoshte mamaja: - Haje te gjithe ushqimin qe te rritesh e te shkosh ne shkolle. Dhe une idiotja e haja. 

Vdekja eshte e trashguar. 

Vendi yne po shkaterrohet me moskokcarjen. Po c'me duhet mua.. 

Dua te behem ai qe isha, kur doja te behem ai qe jam. 

Meso nga gabimet e te tjereve, jeta eshte teper e shkurter per ti bere te gjitha vete 

Mos merr droge. Sna del per te gjithe. 

Ajo qe me shqeteson per te ardhmen eshte se sa vjen e afrohet 

Ata qe mendojne se i dine te gjitha, na nevrikosin neve qe i dijme te gjitha. 

Eshte e lehte te vdesesh per nje grua. E veshtire eshte te jetosh me te. 

Kam lexuar shume persa i perket rrezikut nga cigarja dhe pija, saqe vendosa te nderpres leximin. 
Kur te kthehesh, po me gjete duke studiuar, te lutem me zgjo nga gjumi. 

Mos ke frike, qeni qe leh s'te ha! Une e di kete, po e di qeni valle? 

Kishte zemren e mire i shkreti! Por vetem nga pikepamja e shendetit. Ketej nga fundi as ate. 

Ne fillim Zoti krijoi diellin, te shendritshem dhe te ngrohte... Pastaj krijoi henen, romantike dhe misterioze... Me pas te krijoi ty... e po nje trapllik duhet ta bente. LOL 

Qante goca e gezuar, se e kishin perdhunuar. 

Kush shan, shan veten e tjetrit. 

Qingji i urte ka kater kembe. 

Mos i bej gropen shokut, se bie shoku brenda. 

Ma ke gojen si kuti... dhe dhembet si hekura burgu