Dija - Nje engjull

20/12/2009 14:18

 Nje engjull qe kisha zbritur nga qijelli per ty isha un,

fjalet e tua te embla nuk mungonin kurr.
Me ty isha e lumtur vertet,
nga ajo dashuri diqka per mu ka nbet,
jan kujtimet qe qdo her me shtyn tet kerkoj,
por ti nga rrethi im je tret.
Edhe pse un nuk po te shoh zemra me thot se ti nje tjetr ledhaton,
edhe nese faji ndonje nuk te len te qet kjo asgje nuk ndryshon.
Dikush qe dikur te donte fat dhe lumturi me tjetren te uron,
se nje engjull qe kishte zbritur nga qijelli ne qijell vertet po shkon.