Mourinho arrin kulmin, shan nje gazetar

20/12/2009 20:12

 Jose Mourinho rinis kontaktet me shtypin, por ne menyren me vulgare.

Tekniku i Interit ka sulmuar verbalisht gazetarin e “Cor¬riere dello Sport”, Andrea Ramaz¬zotti, i cili ndodhej prane mikrofonit te In¬ter Channel me nje autorizim per te degjuar deklaratat e lojtareve zikalter. Por kjo nuk i ka shkuar per shtat teknikut luzitan, i cili sapo e pa, i eshte drejtuar me fjalet: “Cfare ben ketu ky bir k…”.

Me pas e kapi nga dora duke e detyruar te largohej. Ne fund te kesaj skene ka qene i pranishem edhe perfaqesuesi i Lega Calcio, Alberto Elia, cka mund te rrezikoje nje pezullim per teknikun. Sipas mediave italiane, ky sulm pasqyron nje moment shume kritik ne marredheniet mes futbollit dhe shtypit.