Perfytyrimi i dashurise

21/12/2009 15:59

 Dashuria eshte nje ndjenje aq e bukur sa aq dhe e dhimbshme, seshte hera e pare qe kam ndjere dicka te tille dhe jam lenduar por kam menduar se u bera me e forte te perballoj perplasjet me dallget e jetes por mesa shoh perfundoj ne nje pike, eshte shume veshtire te gjesh nje njeri te mire ku mund te te mbeshtetesh gjithe qenien tende, Besimi qenka dicka shume e forte dhe shume delikate njekohesisht, se mohoj ndihem e dermuar ,mendja me punon shpesh here aty, por kam kuptuar qe njeriu ka raste ska besim as tek vetja e vet , ne rastin e njeriut me te cilin krijova nje lidhje aq te bukur por nga ana tjeter e monedhes me lendoi kaq shume. I guess people change or maybe they are too scared to accept love the most beatiful feeling of all. Time will heal my wounds and give me more space to analize the " man" factor. As for him i am sure he will feel my pain in one way or another but it will be too late.


Kindness is the only weapon that kills more then anything..