Zemer e vrare

20/12/2009 14:19

 DIKUR..

Besova dikur tek nje njeri
Enderrova te kisha nje dashuri
Te dua ..ishte qdo qe deshiroja
Nga dikush ta degjoja..
Jeta ka vetem nje drejtim
Nese di ta ndjekesh ..lumturine ke shperblim.

Tani..
Dua te them vetem diqka
Per ate qe shpirt nuk ka
Ndjenjat e te cilit sā€™ekzistojne
Qe dine vetem te tradhtojne
Te mashtrojne
Dhe kurre te dashurojne..

A e di qe jeten ma shkatrrove
A e di qe endrrat mi more
A e di qe une vetem tek ti besoja ?
A e di qe Jeten me ty doja ta jetoja ?/
A te kujtohet kur me the se me doje ?
A e di qe qdo dite me perqafoje ..?
Smund te besoj qe ishin premtime boshe
Sepse me to ti ne qiell me dergoje ..
A mund ti thuash akoma .. vetes njeri
Te lutem me thuaj .. a ke ndjere ndonjeher dashurii ??

Te fundit fjale po ta them ..degjoje mire
Une per ty tani ndjej vetem meshire
Po them per hir te se vertetes
Sepse lotet mi bere shok te jetes
U mundova gjithqka te duroj
Por e kuptova qe smund te te ndryshoj
Nje shppirt une smund ta ndertoj
Por Zoti mund te bej shume mrekulli
Lutju atij qe te fale pak dashuri
Fjalen qe kurr vetes sja ke thene
Nje ndjenje qe ty do te mungon ..
Jo per meshire sepse ke mbaruar ..
Ne ferr do te shkosh jam e siguruar
Dhe Askush ska per te te ndihmuar..
Kete fund ti vet e meritove
Sepse jeten mua te tille ma shendrrove..

Tash po iku .. shpresoj te mbijetoj
Akoma . qe perseri te dashuroj
Dua te kem vetem pak force
Qe te mund te dal ne bote
Nje engjull dua qe te me mbroj
te mund te shkoj..te kerkoj ..
Qe rrugen e lutmurise ta takoj..
Qe nje zemer te mund ta sheroj..