Zhvishet para shofereve, gjobitet

20/12/2009 15:39

 Nje vajze nga Zelanda e Re qe zhvishte pjesen e siperme te trupit per t’u hequr vemendjen shofereve, eshte gjobitur per prishje te vemendjes publike.

Kete veprim ajo e beri per nje bast, por ka ndodhur me e keqja, pasi nje shofer eshte shperqendruar aq shume sa e ka goditur me makine. 18 vjecarja Cherelle May Dudfield eshte shpallur fajtore nga gjykata ne Invercargill dhe eshte gjobitur me 130 euro.

Sipas akuzes, ne 27 shtator, adoleshentja ka sfiduar mikeshat ne pije e siperm duke dale ne mes te rruges me gjoksin jashte. Por jo cdo gje ka shkuar sipas parashikimeve, pasi ne autostraden me 4 korsi, nje prej shofereve nuk ka arritur te ruaje qetesine, duke e perplasur 18 vjecaren, e cila mori plage te lehta.