Politike

Rama: Kushtet per dialog me Berishen

20/12/2009 15:09
 Kryesocialisti Edi Rama u ktheu dje përgjigje publikisht ftesave për dialog nga eksponentët e mazhorancës. Në fjalimet e tij gjatë protestave në Fier dhe Vlorë, Rama tha se “na thonë çdo ditë mafiozë e perversë, na bëjnë terroristë e na lidhin me botën e krimit, na shkelin mbi varrin e...

PS, proteste para Parlamentit

20/12/2009 15:07
 Ditën e hënë, Partia Socialiste do të protestojë para Parlamentit për hapjen e kutive dhe krizën ekonomike duke u larguar këtë herë nga protesta në rrugë. Me tubimin në kryeqytet më 21 dhjetor, socialistët i japin fund turit njëjavor në disa qytete të vendit për të pushuar vetëm në ditët e...

Berisha: Shqiptaret ta deklarojne hapur etnine e tyre

20/12/2009 15:05
 Regjistrimi i popullsisë duhet t‘i sigurojë çdo qytetari të drejtën e shprehjes lirisht të origjinës së tij etnike. Ky ishte qëndrimi që mbajti Kryeministri Berisha në një konferencë për shtyp pasditen e djeshme për çështjen e regjistrimit të popullsisë shqiptare edhe mbi baza etnike. “Ky nuk...