Lezhë/ Përplasen 5 makina, 4 të plagosur

Lezhë/ Përplasen 5 makina, 4 të plagosur

 Pesë automjete janë përfshirë në një aksident rrugor pasditen e sotme në aksin Lezhë-Shkodër. 

Sipas informacioneve aksidenti ka ndodhur në vendin e quajtur "Kthesa e Blinishtit" ku për pasojë janë plagosur katër persona. 
Menjëherë të plagosurit janë dërguar në spitalin e Lezhës ku ndodhen jashtë rrezikut për jetën. 
Mësohet se shkak i aksidentit mund të jetë bërë parakalimi i gabuar por policia ndodhet në vendngjarje dhe po bën të mundur zbardhjen e plotë të aksidentit