Mancini: City do t'ia kalojë United

Mancini: City do t'ia kalojë United

Menaxheri i ri i Manchester Cityt, Roberto Mancini, thotë se ai mund të ndihmojë klubin të marrë shkëlqimin e rivalit lokal, Manchester United. Mancini është i mësuar të punojë në situata të nxehta dhe është i bindur se mund të lërë prapa menaxherin e United, Alex Ferguson. "Manchesteri është njësoj si Milani. Moti është i njëjtë dhe keni dy klube të mëdha që luftojnë me njëri-tjetrin".Sir Alex është një menaxher i madh i cili fiton shumë trofe, por ne duam t'ia dalim më mirë se Manchester United", ka thënë Mancini në një konferencë shtypi ku është prezantuar si menaxher i ri i klubit anglez.