Vdes aktorja Brittany Murphy

Shuhet pas nje ataku kardiak ne moshen 32 vjecare ne Los Angeles aktorja Britany Murphy.

Aktorja u mberthye nga nje atak kardiak rreth ores 8 te mbremjes, kur edhe nje telefonate e kryer prej shtepise se saj ka njoftuar urgjencen. Por pas mberritjes ne spital doktoret amerikane konstatuan se tashme ishte teper vone per aktoren hollivudiane, Murphy kishte nderruar jete.

Aktorja 32 vjecare e martuar me producentin Simon Monjack ka marre pjese si protagoniste ne filma si 8 mile me reperin Eminem dhe “Don’t say a Word” dhe “Crueless”.