Sport

Mourinho arrin kulmin, shan nje gazetar

20/12/2009 20:12
 Jose Mourinho rinis kontaktet me shtypin, por ne menyren me vulgare. Tekniku i Interit ka sulmuar verbalisht gazetarin e “Cor¬riere dello Sport”, Andrea Ramaz¬zotti, i cili ndodhej prane mikrofonit te In¬ter Channel me nje autorizim per te degjuar deklaratat e lojtareve zikalter. Por kjo nuk...

Totti, kontrate 5 vjecare me Romen

20/12/2009 20:11
 Kam enderruar shpesh te vesh kete fanelle gjate gjithe jetes. Endrra eshte bere realitet. Jetoje me mua”. Keshtu eshte shprehur Francesco Totti ne faqen e tij te internetit pas nenshkrimit te kontrates 5 vjecare me Romen deri ne qershor te 2014-es. Kapiteni verdhekuq do te qendroje ne zonen...

Europa Lige, plotesohen 24 te kualifikuarat

20/12/2009 20:08
 Eshte plotesuar numri i 24 skuadrave qe jane kualifikuar ne turin tjeter te Europa Lige, nderkohe qe suprizat e ndeshjeve te fundit ne grupe jane eleminimi i dy ekipeve italiane Genoa dhe Lazio. Genoa i ka dhene fund aventures europiane pas humbje 1-2 ne fushen e vet me Valencian. Skuadra...

Barcelona, kampione e botes per klubet

20/12/2009 20:03
 Me sa duket ekziston sezoni perfekt dhe kete gje e konfirmoi Barcelona ne mbremjen e se shtunes ne Abu Dhabi. Ka qene nje gol me gjoks i Lionel Mesit qe i ka dhene trofeun e gjashte te sezonit katalanasve, ate te kupes se botes se klubeve. Ne te gjashte aktivitetet ku ka marre pjese skuadra...

Mancini zyrtarisht tek Manchester City

20/12/2009 19:59
 Tashme eshte zyrtare. Italiani Roberto Mancini eshte trajneri i ardhshem i Manchester City. Lajmi njoftohet ne faqen zyrtare te klubit anglez ku shtohet se me “Mancon” eshte arritur dakorti me ane te nje marreveshje qe impenjon ish trajnerin e Interit ne Angli deri ne 2013. Mancini i cili...